eFotbal premiership milujufotbal fotbal.hattrick.cz golfdigest probasket sportwin dokonalazena

Autor:
Datum: 5. 4. 2014

Takový debut by si přál každý fotbalista. Naskočit do prvního velkého zápasu v dresu svého vysněného klubu a hned dát gól. Matěj Vydra takové štěstí měl. Bylo mu teprve 16 let, když při svém debutu za tehdy druholigovou Vysočinu Jihlava zaznamenal premiérový gól!

jihlava_logoMusíme se vrátit na konec března roku 2009. Jihlava, která patřila do užšího kruhu favoritů na postup do nejvyšší soutěže, hostila ve šlágru Ústí nad Labem. Hosté dokázali s Vysočinou držet krok jen v prvním poločase, po změně stran dostali tři góly a o osudu zápasu bylo rozhodnuto.

Vrchol ovšem přišel až sedm minut před koncem. Střídající Vydra využil zaváhání jednoho ze stoperů Ústí a když si všiml, že gólman je vyběhnutý z branky, tak ani na vteřinu nezaváhal a míč poslal do sítě krásným lobem.

V dresu Vysočiny odehrál celkem 25 druholigových zápasů, ve kterých nastřílel 5 gólů. Pokaždé když se trefil, Jihlava získala tři body.

Svým gólem sice mladý útočník jen zvýšil výhru Jihlavy 4:0, nicméně rodák z Chotěboře z něj měl pochopitelně radost. A nebylo se čemu divit. „Pokladník se už ozval, ale nevím, kolik bude chtít. Asi hodně. Manažer má kdyžtak peněz dost,“ říkal po zápase novinářům Vydra.

Vydra svůj talent dával najevo i nadále a tak nebylo divu, že na Vysočině dlouho nevydržel.V lednu 2010 přestoupil za téměř 20 milionů korun do ostravského Baníku. Z něj po půlroce putoval na své první zahraniční angažmá do italského Udinese.